Zlatan doneo remi u Podgorici, Slovenija pala na Vembliju (video)
Fudbal, Zlatan doneo remi u Podgorici, Slovenija pala na Vembliju (video) Bet at Home
Na mečevima kvalifikacija za EURO 2016 reprezentacija Crne Gore izvukla je remi sa Švedskom 1:1, Slovenija je izgubila od Engleske 3:1, Makedonija je poražena od Slovačke 0:2, Švajcarska je bila ubedljiva sa Litvanijom 4:0, dok je Španija lako izašla na kraj sa Belorusijom 3:0.

Golom Zlatana Ibrahimovića, Švedska je do 80. minuta vodila u Podgorici protiv Crne Gore, ali je Stevan Jovetić pogotkom iz penala u 80. minutu doneo vradan bod četi Branka Brnovića.

Skandinavci su poveli već na startu meča, kada je Ibrahimović iskoristio smušenost odbrane domaćina. Podgorica je "eksplodirala" u 80. minutu kada je najbolji fudbaler "sokolova" izjednačio i ostavio Crnu Goru u konkurenciji za plasman na završni turnir u Francuskoj 2016. godine.

U ostalim susretima odigranim u subotu uveče, Slovačka je nastavila sa sjajnim igrama pobedom u Skoplju protiv Makedonije sa 0:2, dok su se Španci probudili, zabeleživši lak trijumf na svom terenu protiv Belorusije - 3:0.

Litvanije je dugo odolevala u Švajcarskoj, ali su "sajdžije" u poslednjih 25 minuta razigrale i ubedljivo slavile protiv selekcije sa Baltika. Raspoložen je bio dvostruki strelac Džerdan Šaćiri za konačnih 4:0.

Englezi su zadržali stopostotan učinak u grupi E kvalifikacja za EP 2016. godine. Na "Vembliju" je pala Slovenija rezultatom 3:1.

Izabranici Srećka Kataneca poveli su u 57. minutu, autogolm Hendersona. To je naljutilo reprezentativce "Gordog Albiona". Za samo 13 minuta, od 59. do 72. minuta pogocima Runija i Velbeka (2), četa Roja Hodžona je preokrenula rezultat. Na ovom susretu kapiten Engleza Vejn Runi odigrao je jubilarni 100. meč u dresu Engleza.

Rusija sa Kapelom nastavlja da posrće. Austrija je pobedila "zboranju komandu" sa 1:0 pogotkom Okotie u 73. minutu. Lihtenštajn je napravio malo iznenađenje trijumfom u gostima protiv Moldavije - 0:1, dok Ukrajina nije imala problema na gostovanju u Luksemburgu, a briljirao je trostruki strelac Jarmolenko.