EL: Zvezda odvalila Kuću Laboral (video)
Košarka, EL: Zvezda odvalila Kuću Laboral (video) UB
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veoma bitnu pobedu u meču 5. kola Evrolige, pošto su savladali Laboral Kucu u Vitoriji sa 86:66 (21:22, 20:12, 25:16, 20:16), čime su upisali treći trijumf.

Pobeda u gostima mnogo znači za srpskog predstavnika i otvara širom vrata plasmanu u Top 16 fazu ovog takmičenja. Crvena zvezda narednog vikenda gostuje Galatasaraju u Istanbulu.

Zvezda je odigrala sjajno u odbrani i limitirala domaći tim na 66 poena. Crveno-beli su nadskakali rivala sa 45 skokova naspram 26. Zvezda je ostvarila 16 ofanzivnih skokova, dva više nego Laboral pod svojim košem.

Srpski tim potpuno je nadigrao španskog predstavnika iz Baskije. Nakon početnog ispitivanja snaga izabranici trenera Dejana Radonjića u nastavku su preuzeli kontrolu i diktirali tempo održavajući stalnu prednost. Da će Laboral ostati bez željenog uspeha najavio je sjajni Luka Mitrović kada je sa dve trojke doneo crveno-belima u trećoj četvrtini vođstvo od 14 poena razlike (52:38 i 54:40).

Crvena zvezda nije popuštala i nezadrživo grabila ka pobedi, a odličnu igru krunisala je u poslednjoj četvrtini, kada je definitivno slomila otpor Laborala i otišla na 20 poena prednosti osam minuta pre kraja (72:52). Domaći tim bio je bez rešenja da se na pravi način suprotstavi raspoloženim crveno-belima koji su briljirali pod oba koša i odigrali najbolju utakmicu ove sezone.

Luka Mitrović je bio najefikasniji sa 17 poena, Cirbes je postigao 15, Vilijams 14, a Marjanović 12. Šengelija je dod domaćina bio jedini dvocifreni s 20 poena.

"Velika pobeda, veoma sam zadovoljan kvalitetom igre i što smo svih 40 minuta držali visok nivo koncetracije. Posebno nas raduje činjenica da smo odigrali izvanredno protiv kluba koji je godinama u samom vrhu evropske košarke i da smo upisali prvi trijumf na gostovanju. Igrali smo odgovorno u oba pravca, veoma čvrsto u odbrani i pametno u napadu", rekao je Radonjić za sajt "crveno-belih".

Crvena zvezda se posle prvog dela Evrolige nalazi se na drugom mestu D grupe sa tri pobede i dva poraza.

"Pre početka sezone konstatovali smo da ako verujemo u čuda ona mogu i da se ostvare. Ovom pobedom smo za korak bliži ostvarenju našeg sna. Ipak, moramo da budemo svesni da još ništa nije gotovo i pred nama još pet utakmica. Moramo da ostanemo skromni i ni po koju cenu ne sme da dođe do opuštanja ili euforije", naveo je crnogorski trener.

Radonjića je istakao da ga je zabrinula povreda Stefana Jovića.

"Još nemamo precizne informacije o stanju njegove povrede. Stefan će otići na detaljne lekarske preglede i tek nakon toga ćemo saznati stepen ozbiljnosti povrede i koliko će morati da odsustvuje sa terena", zaključio je Radonjić.

Evroliga, 5. kolo:

Grupa A:
Četvrtak:
Uniks - Nižnji (16:21, 18:18, 14:15, 16:19)

Petak:
Efes - Real 75:73 (18:18, 21:18, 21:21, 15:16)
Sasari - Žalgiris 92:80 (17:26, 25:15, 18:23, 32:16)

Tabela: Real 4-1, Efes 3-2, Žalgiris 3-1, Nižnji 2-3, Uniks 1-4, Sasari 0-4

Grupa B:
Četvrtak:
Unikaha - Makabi 66:70 (13:21, 16:14, 21:19, 16:16)
Petak:
Cedevita - Alba 67:80 (25:21, 10:21, 15:19, 17:19)
Limož - CSKA Moskva 76:86 (22:27, 22:18, 27:14, 5:27)

Tabela: CSKA 5-0, Unikaha 3-2, Makabi 3-2, Alba 2-3, Limož 1-4, Cedevita 1-4

Grupa C:
Četvrtak:
Bajern - Feberbahče 86:93 (22:19, 22:31, 16:19, 26:24)
Armani - Turov 90:71 (26:16, 14:22, 18:19, 32:14)
Petak:
Barselona - Panatinaikos 78:69 (19:18, 29:20, 17:18, 14:13)

Tabela
: Barselona 5-0, Panatinaikos 3-2, Fenerbahče 3-2, Milano 2-3, Bajern 1-4, Turov 1-4

Print  Srbija Sport - 04:32 15/11/2014