Crvena zvezda vratila Radu za poraz u Kupu (video)
Fudbal, Crvena zvezda vratila Radu za poraz u Kupu (video) Aqua Viva
U 11. kolu Jelen Super lige, fudbaleri Crvene zvezde su na Vračaru pobedili Rad sa 2:1 i tako im se revanširala za poraz od pre četiri dana u osmini finala Kupa Srbije.

Ovim trijumfom četa Nenada Lalatovića je bar na kratko preuzela prvo mesto tabele. U prvih 45 minuta gledali smo odličan fudbal. Crveno-beli željni osvete za poraz u sredu, krenuli su furiozno i već u petom minutu Darko Lazović je doveo goste u vođstvo. Sjajno ga je prograo Miloš Bosančić, a krilni napadač crveno-belih dobro se snašao i glavom zatresao mrežu "građevinara".

Nastavila je Zvezda da melje rivala, a kada je Pavićević glavom posle kornera povećao vođstvo činilo se da će Zvezda da ostvari laku pobedu. Međutim, Rad se budi. Iz prve akcije opasne po gol, domaćin je smanjio pogotkom Petra Jelića, u 36. minutu.

U nastavku očekivalo se da pršti sve na terenu, ali smo gledali uspavanku. Jedino vredno pomena je stativa koju je pogodio Raspopović, posle slobodnog udarca. Zvezda je razočarala u nastavku. Više je gledala kako da sačuva minimalnu prednost nego da poveća vođstvo. "Građevinari" su jalovo napadali, a jedino su bili opasni iz prekida.

"Ušli smo u utakmicu fenomenalno, 35 minuta smo igrali visok presing, ono što sam tražio od svojih igrača od kad sam došao ovde. Ovo je model kako treba da igra Crvena zvezda, tih prvih 35 minuta. Kada dajemo golove na vreme nema problema za nas", rekao je trener Lalatović posle meča

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 3:1 u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Novi Pazar je do trijmufa nad Nišlijama došao posle preokreta. Radnički je do prednosti došao u 19. minutu, kada je Bratislav Punoševac glavom, posle centaršuta Aleksandra Jovanovića s desne strane, savladao Zlatka Zečevića. Ipak, Novi Pazar je do poluvremena uspeo da stigne do preokreta. Prvo je Bruno Olivera de Matos u 42. minutu doneo izjednačenje, a već je u naredom napadu domaća ekipa povela. Na 2:1 povisio je Dejan Rusmir iz jedanaesterca, a konačan rezultat na Gradskom stadionu u Novom Pazaru postavio je Admir Kecap u 69. minutu.

Napredak je slavio golom Božovića u 48. minutu na gostovanju Borcu u Čačku, dok je Čukarički pogotkom Matića u 69. minutu savladao Mladost.