Selta šokirala Barselonu, Real ponovo prvi
Fudbal, Selta šokirala Barselonu, Real ponovo prvi Aqua Viva
U utakmicama 10. kola Primere Real je pobedom u Granadi sa 0:4 izbio na vrh tabele, pošto je Barselona poražena na svom terenu od Selte - 0:1. Valensija je treća posle trijumfa na gostovanju Viljarealu 1:3, dok je Kordoba trenera Đukića izgubila od Atetika u Madridu sa 4:2.

Fudbaleri Reala ne znaju za poraz skoro dva meseca, a pobedom nad Granadom u gostima sa 0:4 u 10. kolu Primere došli su do 11. trijumfa zaredom.

Madriđani su poslednji put izgubili 13. septembra kod kuće u gradskom derbiju od Atletika sa 1:2 i od tada gaze sve pred sobom, a Karlo Anćeloti nikada ranije nije vezao 11 pobeda u svim takmičenjima u trenerskoj karijeri dok nije seo na klupu Reala.

U centru pažnje bio je i Kristijano Ronaldo koji je odigrao 700. meč u karijeri, a nepuna dva minuta, tačnije 101 sekunda od početka bila mu je potrebna da dođe do 448. gola, da bi onda odlučio da asistencijama lomi odbranu Granade. Pitanje pobednika bilo je rešeno, a za ubedljiv trijumf pobrinuo se Rodrigez tri minuta pre kraja drugim pogotkom na drugu asistenciju Ronalda. Najpre je Benzema u 31. minutu podigao loptu na volej Hamesu Rodrigezu, a on ju je fantastično iz prve poslao u gornji levi ugao, da bi u 54. Ronaldo petom sjajno proigrao francuskog napadača koji je povisio na 3:0.

Kordoba našeg trenera Miroslava Đukića odolevala je na gostovanju šampionu Atletiko Madridu, ali je popustila u samom finišu prvog poluvremena i pretrpela poraz uz dva autogola - 4:2.

Poraz je doživela Barselona koja je izgubila kao domaćin od ekipe Selte sa 0:1, a jedini gol postigao je Larivej u 55. minutu meča.

Valensija je nastavila poteru za vodećim Realom i bacila Barselonu na četvrtom mesto pobedom nad Viljarealom sa 1:3 u gostima, iako je dva gola postigao igrač "žute podmornice" Triheros. Vezista domaćina je u šestom minutu nesrećno zatresao svoju mrežu i raširio krila "slepim miševima" ka trijumfu. Pitanje pobednika rešio je Škodran Mustafi pogocima u 64. i 73. minuta posle centaršuteva sa desne strane, da bi Triheros u samom finišu ublažio poraz Viljareala.