Subotić 'častio' Bajern, Volfsburg ponizio 'Švabe'
Fudbal, Subotić 'častio' Bajern, Volfsburg ponizio 'Švabe' Bet at Home
Na mečevima 10. kola Bundes lige Bajern je posle preokreta pobedio Dortmund u derbiju sa 2:1, Volfsburg je nastavio da gazi i u Štutgartu 0:4, Menhengladbah je naneo prvi poraz Hofenhajmu sa 3:1, dok je pobedu ostvario Verder kao gost Majncu sa 1:2.

Bavarci su zahvaljujući kiksevima povremenog srpskog reprezentativca Nevena Subotića savladali najvećeg rivala Dortmund sa 2:1 (0:1), posle preokreta u poslednjih 20 minuta utakmice i stekli ogromnih 17 bodova prednosti u odnosu na "milionere".

Iako je malo ko očekivao, bio je to derbi koji nije razočarao. Sastav Jirgena Klopa odigrao je paklenih 70 minuta, imao prednost zahvaljući pogotku Marka Rojsa u 31. minutu, a onda je Subotić poklonio stečeno. Najpre je ulazak Franka Riberija uneo neophodnu svežu krv na terenu, i baš Francuz je iznudio dve greške našeg Nevena,  koje u golove i trijumf pretvaraju Robert Levandovski i Arjen Roben sa bele tačke. Dortmund je ostao u zoni ispadanja i činjenica da su uspeli da matiraju Manuela Nojera, koji nije primio gol bezmalo 700 minuta, slaba mu je uteha.

Volfsburg se prošetao "Mercedes Benc arenom" zabeleživši ubedljiv trijumf (4:0), posle kojeg je nastavio da u stopu prati lidera Bajern. Blistao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić sa dva pogotka i bio najzaslužniji za poraz tima Armina Veha, u čijem je dresu 90 minuta odigrao odlični mladi reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Ajntraht, naših Slobodana Medojevića i Aleksandra Ignjovskog, pretpreo je protiv Hanovera (1:0) treći vezani neuspeh u prvenstvu, dok je "fenjeraš" Verder slavio posle preokreta u Majncu (2:1), za koji je poslednjih 20 minuta igrao Filip Đuričić.

Hamburg je pogotkom Rafaela van der Varta iz penala iznenadio Leverkuzen (1:0) i pobegao iz zone ispadanja. Gojko Kačar je ovu pobedu Ispratio sa klupe za rezerve.

Paderbirn je pobedio Hertu sa 3:1, Keln je poražen od Frajburga sa 0:1, dok je Borusija u Mehengladbaju nadigrala do sada neporaženi Hofenhajm sa 3:1.