Siti dobio Junajted, nove pobede za Čelsi i Sautempton
Fudbal, Siti dobio Junajted, nove pobede za Čelsi i Sautempton Aqua Viva
U 10. kolu Premijer lige Mančester Siti je pobedio gradskog rivala Junajted sa 1:0, Čelsi je ostao na vrhu posle trijumfa nad KPR 2:1, a nove bodove zabeležio je Sautempton koji je u gostima nadigrao Hal sa 0:1, kao i Arsenal koji je savladao Barli rezultatom 3:0.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Kvins Park Rendžers sa 2:1, u utakmici 10. kola Premijer lige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli. Čelsi je poveo fenomenalnim golom Oskara u 32. minutu, posle asistencije Seska Fabregasa, kome je to bila deveto dodavanje u sezoni. Izjednačio je Čarli Ostin u 62. minutu, a pobedonosni gol postigao je Eden Azar iz penala u 75. minutu. Za Čelsi su celu utakmicu odigrali srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović.

Sautempton je na gostujućem terenu pobedio Hal sa 1:0 i zadržao drugo mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Viktor Vanjama u trećem minutu. Golman Vest Hema Eldin Jakupović je sa ivice kaznenog prostora loše ispucao loptu, do nje je došao Vanjajama koji je sa oko 40 metara postigao gol. Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je 81. minut za Sautempton.

Treći je Mančester Siti koji je u gradskom derbiju savladao Mančester Junajted sa 1:0, a gol odluke postigao je Serhio Aguero.

Arsenal je na svom terenu pobedio Barnli sa 3:0 i popeo se na četvrto mesto na tabeli. Arsenal je do druge pobede u pet poslednjih kola predvodio Aleksis Sančes, koji je postigao golove u 70. minutu i prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Pogodak je postigao i Kalum Čejmbers, u 72. minutu.

Toptenhem je preokretom pobedio Aston Vilu kao gost 1:2, Vest Bromvič je na gostujućem terenu pobedio Lester sa 0:1, Stouk iVest Hem odigrali su nerešeno 2:2, a golova nije bilo u duelu Evertona i Svonsija.