ZOI: Petrović 69. u biatlonu na 10 kilometara
Sportovi, ZOI: Petrović 69. u biatlonu na 10 kilometara Aqua Viva
Reprezentativac Srbije u biatlonu Milanko Petrović zauzeo je 69. mesto u sprintu na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Petrović je trku završio za 27 minuta, osam sekundi i dve stotinke. On je loše gađao iz puške, imao je čak tri promašaja, a zaostatak nije uspeo da nadoknadi trčanjem.

Ovim plasmanom Petrović nije uspeo da obezbedi učešće u trci potere u koju se plasiralo prvih 60 takmičara sa današnje trke.

Zlatnu medalju je osvojio Norvežanin Ole Einar Bjerndalen, koji je trku završio za 24 minuta, 33 sekundi i pet stotinki. Iako je imao jedan promašaj, on je uspeo zaostatak da nadoknadi trčanjem i da osvoji zlatnu medalju. Srebro je pripalo Austrijancu Dominiku Landertingeru, dok je bronzano odličje osvojio Jaroslav Soukup iz Češke.

Srpski biatlonac Milanko Petrović rekao je da je nezadovoljan prvim nastupom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju jer je mogao i morao bolje.

"Ne mogu da kažem da sam zadovoljan nastupom. I u gađanju i u trkačkom delu moglo je i moralo bolje. Imao sam dva promašaja iz stajaćeg položaja što je previše za takmičenje ovog ranga. Razočaran sam što sam propustio jednu lepu priliku za dobar plasman", rekao je Petrović posle trke.

Petrović je bio 69. u sprintu na 10 kilometara, vremenom od 27 minuta i 8,2 sekunde. On je imao tri promašaja, dva iz stajaćeg i jedan iz ležećeg, što je doprinelo da ne uđe u prvih 60 takmičara i plasira se za trku potere.

"Sada moram da se potrudim da izvučem pouke iz ove trke i okrenem se sledećim. Daću sve od sebe da u narednim danima popravim utisak", kazao je Petrović.

Petrović će u četvrtak, 13. februara u 15.00 nastupiti u individualnoj trci na 20 kilometara. Njegov trener Tihomir Milosavljević rekao je da je Petrović "bio spreman za više".

"Jedan promašaj iz ležećeg položaja je u redu, ali dva iz stajaćeg su previše. To nas je izbacilo iz konkurencije za dobar plasman. Nakon ta dva promašaja i skijanje je bilo lošije od očekivanog. Moramo sada da analiziramo trku i ispravimo sve nedostatke do sledećeg nastupa", rekao je Milosavljević.

Zlatnu medalju osvojio je Ole Ajnar Bjorndalen iz Norveške, srebrnu Dominik Landertinger iz Austrije, dok je bronza pripala češkom takmičaru Jaroslavu Soukupu.

Print  Srbija Sport - 21:30 08/02/2014