Srbiji 12 medalja na EP
Aqua Viva
Takmičari Srbije osvojili su čak 12 medalja na Evropskom prvenstvu u raketnom modelarstu koje se od 23. avgusta održavalo u oštini Irig. Dakle, u Srbiji ostaje čak šest zlatnih, četiri srebrne i dve bronzane medalje

Mihajlo Petrović na krovu Evrope
@picture_caption Nakon Živana Josipovića, koji je juče postao Evropski prvak u klasi modela raketa sa trakom, danas je juniorski reprezentativac Vazduhoplovnog saveza Srbije,Mihajlo Petrović osvojio titulu Evropskog prvaka u klasi S1A (rakete za postizanje visine). Juniorska reprezentacija Srbije je osvojila treće mesto u istoj kategoriji

Josipović šampion Evrope
@picture_caption Živan Josipović, reprezentativac Srbije, prvog dana takmičenja postao je Evropski prvak u klasi S6 (modeli raketa sa trakom), a reprezentacija Srbije osvojila je drugo mesto u ekipnoj konkurenciji
Vazduhoplovni Savez Srbije
Makete kosmičkih raketa iznad Iriga
@picture_caption Od subote (22.) do nedelje (29. avgust) iznad Iriga leteće rakete modelara koji učestvuju na 12. Evropskom prvenstvu, a organizator najavljuje da će najzanimljiviji dan biti 27. avgust

Slobodan Midić osmi na Prvenstvu Evrope
@picture_caption Srpski vazduhoplovni modelar Slobodan Midić osvojio je osmo mesto na Prvenstvu Evrope u seniorskoj konkurenciji u klasi F - 1 - D (sobni modeli) sa vremenom 1:04,28 postignutim u dva najbolja leta u Hali 1 "Beogradskog sajma"

Srpski modelari trenutno treći
@picture_caption Na Evropskom prvenstvu u aviomodelarstvu koje se već dva dana održava u Beogradu, reprezentacija Srbije je na šestom mestu, a naš takmičar Slobodan Midić trenutno drži treću poziciju