Srbija izgubila od Novog Zelanda, Đorđević oterao Micova
Košarka, Srbija izgubila od Novog Zelanda, Đorđević oterao Micova Aqua Viva
Muška košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Novog Zelanda 102:96 (22:29, 30:14, 19:25, 31:28) u prijateljskom meču u Beogradu.
Košarkaški Savez Srbije
Maljković: Odlične pripreme pred SP
Srbija Selektor ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković zadovoljna je tokom pripreme za Svetsko prvenstvo i smatra da se selekcija priprema na najbolji mogući način.
Košarkaši Srbije uspeli da savladaju Novi Zeland
Košarkaška reprezentacija Srbije teškom mukom je pobedila Novi Zeland u Vršcu sa 83:79 (24:22, 18:23, 19:15, 22:19), u pretposlednjoj proveri pred SP u Španiji.
"Orlovi" osvojili Trofej Beograda
Košarkaška repezentacija Srbije osvojila je Trofej Beograda, pošto je najpre pobedila Argentinu sa 85:67, a onda u finalnoj utakmici turnira savladala i selekciju Turske sa 79:64 (23:17, 16.14, 18:19, 22:14).
Srpski košarkaški kadeti treći na svetu
Srbija Mladi košarkaši Srbije, igrači do 17 godina, osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Dubaiju, pošto su nakon jedinog poraza od SAD u polufinalu, u meču za treće mesto pobedili Španiju rezultatom 62:59 (13:15, 9.13, 21:16, 19:15).
Srbija nadigrala evropske šampione i osvojila turnir
Košarkaši reprezentacije Srbije trijumfalno su završili pripremni turnir u Francuskoj, pošto su slavili protiv domaćih "trikolora" sa 79:69, čime su i osvojili ovo takmičenje.